Domů > Novinky > Obsah
Chladič pro dopravu vozidel deska materiálu běžné chyby
Sep 28, 2017

Jak je z nerezové oceli má vysoký stupeň korozní odolnosti, tak různé typy z nerezavějící oceliChladiče pro nákladní automobilyje jedním z běžně používaných desky. Konkrétní volba jaký druh nerezové oceli, ale i podle jeho využívání životního prostředí rozhodnout.

304L nerez použití a odolnost proti korozi a 304 typ je v podstatě stejný, ale obsah uhlíku je relativně nízká, takže odolnost proti korozi, zejména odolnost proti mezikrystalové korozi je lepší než typ 304 a pájitelnost lépe.

Nerezová ocel 316 je také vhodná pro koncentrace<50% of="" acetic="" acid="" and="" caustic="" soda;="" alcohol="" and="" acetone="" and="" other="" solvents;="" temperature="" ≤="" 100="" ℃="" concentration=""><20% dilute="" nitric="" acid,="" concentration=""><30% dilute="" phosphoric="" acid,="" natural="" cooling="" water,="" cooling="" tower="" water,="" softened="" water="" and="" other="" general="" organic="" and="" inorganic="" media,="" this="" type="" of="" stainless="" steel="" cooler="" for="" transportation="" vehicles="" corrosion="" resistance="" than="" the="" 304="" type="" is="" better,="" and="" can="" replace="" the="" 304="">

316L nerezové oceli proti korozi a použití a 316 jsou v podstatě stejné, ale lepší než 316 typu. 317 nerez Cr, Mo, Ni prvek tanker chladnější obsah je mírně vyšší než 316 typ, takže životnost je lepší než 316 typ štìrbinové korozi, pittingu výkon koroze koroze a stresu je také lepší.

AISI904L nebo SUS890L z nerezové oceli lze říci, že velmi vysoké náklady na materiál, nízká cena, odolnost proti korozi než výše několik materiálů je lepší, je vhodný zejména pro obecné médium pro kyselina sírová, kyselina fosforečná a ostatní halogenidy Chladiče pro nákladní automobily používají zařízení.

To je široce používán v průmyslové výrobě chladicích zařízení, to může produkovat vysoce teplota vzduchu kompresoru chlazení vzduchem, odstranit stlačeným vzduchem v hodně vody. Letečtí dopravci jsou široce používány v chladiče, především následujícím způsobem:

1, lze použít pro chlazení nebo kondenzace

2, široce používané: rafinace ropy, petrochemických věž nejvyšší pára kondenzace;

3, by měl být používán návrat oleje, spodní olejové chlazení;

4, vzduchové chladiče pro přepravu vozidel používaných v různých reakčních produktů chlazení;

5, vzduchové chladiče pro nákladní automobily v chlazení cirkulující turbíny výfukového plynu a elektrárny kondenzační.